דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

בי"ס אוסישקין

:

רוטשילד 8 כ"ס , טלפון : 09-7653501 פקס : 09-7677651
בית
 

 יום ההורה המעשיר [2]

 
הורים מעשירים,
יום שישי האחרון היה יום של הרחבת דעת וחכמה בתחומים מגוונים ולא שגרתיים.
החוויה הרחיבה אופקים והעשירה את עולמם של הילדים 
בשיעור אחר יוצא דופן ומיוחד במינו. הילדים הועשרו בניווט, ארכיאולוגיה,
יוגה, חקלאות, תרופות, צילום, כימיה, מדע, פעילות ימית, משחקי מחשב, פרסום,
 תורת המשחקים ואפילו אפיית חלות... עוד...ועוד...!!
הורים יקרים, התנסיתם לרגע קט בחוויה של להיות מורים של הילדים שלנו
ולקחת חלק בלמידה המשמעותית בבית ספרנו. 
שימשתם דוגמה ומופת לנתינה ולרוח ההתנדבות בביה"ס.
תודה רבה ויישר כוח!!
שירה בכר
והצוות החינוכי
 

 יום ההורה המעשיר [1]

 

התמונה הקודמת השהה התמונה הבאה
 

 אגרת חודשית להורים

 
חשוון- תשע"ה   2014
להורים שלום,
חודש תשרי התאפיין בחגים ובחופשות וכעת עם חזרתנו לשגרת לימודים אנחנו בעיצומם של לימודים ופעילויות התחום החברתי- ערכי. באתר ביה"ס ועל מסך הטלוויזיה מפורסמות תמונות וחוויות מאירועי השבוע  החולף. כדאי לכם לצפות ולהתרשם!
על קצה המזלג מפעילויות החודש:
ילדי שכבה ב' קיבלו את התורה בטקס מרגש שהתקיים בבית הכנסת הגדול בכפר סבא. התלמידים קיבלו את התורה יחד עם הוריהם בשירה אדירה ומרגשת תוך התייחסות לפרשת השבוע ולקבלת התורה. תודה למחנכות השכבה ולמורה אירינה על הכנת התלמידים לקראת קבלת ספר בראשית. תודות חמות ליוסי מחב"ד שארגן את הטקס ביד רמה וצירף את חבריו הנגנים. יישר כוח!!
פגישת מנהלת ביה"ס עם התלמידים החדשים- הילדים החדשים סיפרו חוויות על קליטתם בביה"ס. הילדים הביעו את רגשותיהם וסיפרו שכבר רכשו חברים טובים, אך היו שמחים לו היה להם חונך מכיתתם שילווה אותם בביה"ס.  מסתבר כי רובם הגיע מחו"ל ולכן ציינו את הקושי במעבר מתרבות אחת לתרבות אחרת. סיכמנו בפגישתנו שכל תלמיד יבחר חונך שיעזור לו בהתאקלמות חברתית טובה יותר. ברכת הצלחה והמשך קליטה מוצלחת בבית הספר שלוחה אליהם.
"לכל תלמיד יש תפקיד" תלמידי ביה"ס משובצים לתפקיד ברמה הכיתתית או הבית ספרית ובכך כל ילד לוקח אחריות ומביא עצמו לידי ביטוי במערך הבית ספרי. בימים אלו תלמידי ביה"ס נבחרים לפעול  במסגרת הוועדות השונות של ביה"ס: ועדת ספורט, ועדה ירוקה, ועדת מחשבים, ועדת עיתון ונציגות במועצת התלמידים.
בחירות למועצת התלמידים- הילדים כתבו מצע בחירות בו הציגו מועמדותם מול ילדי הכיתה. במסגרת שכבתית יציגו גם כן את מרכולתם בהייד פארק שכבתי. תהליך הבחירות מקפל בתוכו ערכים רבים ומזמן למידה אודות דמוקרטיה, מעורבות, שיקול דעת, אכפתיות, מנהיגות ויוזמה. התהליך נפתח במפגש בית ספרי בו הציגו התלמידים את ההליך התקין לבחירות הוגנות ומשמעותיות. הבחירות תתקיימנה ביום שישי 14.11.2014 בשיתוף הורים שיהיו אחראים על הקלפיות. בהצלחה למתמודדים
הסמכה לירוק- השנה נמשיך בפעילויות ירוקות ובמרוץ להסמכה לבי"ס ירוק. אנו ממשיכים לחנך את תלמידינו למעורבות חברתית  ירוקה המעודדת אורח חיים בריא, חינוך לקיימות ושמירה על הסביבה. תודה לכל ההורים הפעילים המעורבים בתכנית המחזור של ביה"ס. תודה גם כן להורים שיזמו בזאר בגדים לשימושם של הילדים. כל הכבוד על היותכם דוגמה ודמות לחיקוי בפעילויות שכאלו.
       
התחום הפדגוגי
לפנינו כחודשיים "רגועים" ללא חופשה לניצול מרבי וללמידה משמעותית. בתקופה זו עקבו אחר הכנת שיעורי הבית והמשימות השונות, בקשו מהילדים לחזור על החומר הנלמד להפקת תוצאות מרביות. לוח המבדקים והמבחנים ניתן בכל כיתה ולכן עזרו לילדים לארגן את הזמן ללמידה.
הלמידה המשמעותית בבית ספרנו עלתה מדרגה. השיעורים שלנו הפכו לחווייתיים יותר המשלבים ספרים דיגיטליים ותכני תוכן של האתרים הבאים: גלים, אופק ברייפופ, אלנט . כמו כן המורים בבית ספרנו מתמקצעים באופן קבוע בתחומי מדעים, חשבון ושפה ע"י מדריכים ממשרד החינוך ומהוצאות הספרים השונות כך שהלמידה הופכת לממוקדת ומקצועית יותר. השנה ייערכו מבחני מיצ"ב פנימיים בשפה, במתמטיקה ובאנגלית. בהצלחה רבה לתלמידינו!!
בית ספרנו התבשר בשבוע שעבר על קבלתו לתכנית התקשוב הלאומית. במסגרתה מורי ביה"ס ישתלמו במיומנויות התקשוב והתאמתם לתחומי הדעת השונים.  בנוסף לזה, ביה"ס הצטייד במכשירי ברקו ובמחשבים ברוב כיתות הלימוד ואני תקווה שנצליח לקבל ציוד נוסף ללמידה מתוקשבת.
תגבור לימודי בשפה לכיתות ד' ה' ו'- ניתן בתמיכת מרכז הלמידה בבית ספרנו ע"י המורה רחל שרון. מטרת התגבור לאפשר לתלמידים חיזוק מיומנויות בשפה בכתב ובע"פ. התגבור לילדי כיתה ו' מכין אותם למעבר לחטיבה,   לפיכך נכון יהיה לנצל עזרה משמעותית זו לצמצום פערים וביסוס החומר הנלמד. בהצלחה!
קבוצות העשרה בחשבון-  בשכבה ג' נפתחו שתי קבוצות העשרה בחשבון לילדים בעלי יכולות גבוהות של חקר ויישום מתמטי, שיינתנו  ע"י המורה המתנדבת שרה הוכנר. בשכבה ד' נפתחה גם כן קבוצת העשרה בחשבון ע"י המורה עופרה סביר. קבוצות אלו מאפשרות לתלמידים בעלי יכולת לחקור ולדון בבעיות מתמטיות ברמת חשיבה גבוהה. תכני השיעור אינם מבוססים על התכנים הנלמדים בכיתה.
שעות פרטניות –אופק חדש- ניתנות על פי המלצת המחנכות והמורים המקצועיים וההשתתפות בהם מחייבת אישור הורים חתום. השעות הפרטניות נועדו לחזק את התלמידים, אך חלקן מוקדשות להעשרת התלמידים.  אנא הקפידו על משלוח כריך נוסף  לרווחת הילדים.
שירה עברית- לימודי השירה העברית בנושא "א"י היפה והטובה"- מועברים בכיתות ג'- ו' באמצעות שירון שהופק ע"י ביה"ס וחולק לכל תלמיד. במהלך שיעורים אלו נחשפים התלמידים אל יוצרים וכותבים ואל ההיסטוריה והמורשת של עם ישראל. התלמידים לומדים את התכנים ובכך מעשירים את אוצר המלים, אמצעים אומנותיים בשירה  ואת המנגינה של כל שיר. ילדי שכבות א'-ב' ילמדו שירים המותאמים לחגי ישראל ולתכני הלימוד.
ספריית ביה"ס פתוחה להשאלת ספרים לילדי ביה"ס. פעמיים בשבוע יוכלו הילדים להחליף ספרי קריאה ולקרוא ספרים להנאתם בהפסקות בתוך הספרייה.
טיפוח סביבות ביה"ס- השנה אנו שמים דגש על טיפוח סביבות לימודיות בתוך הכיתות ובמסדרונות כחלק מקדם בטיפוח אקלים בית ספרי המשמש כבסיס ללמידה משמעותית ולשיפור הישגים לימודיים. סביבות הלמידה יהיו מגוונות ומזמנות. ראשית השקענו בציוד ובאבזור המסדרונות וחדרי הלימוד. תחילה התקנו וילונות חדשים בבניין רוטשילד בכיתות ובמסדרונות ווילונות חדשים גם בחדר המדעים. בקרוב קירות ביה"ס יקושטו בתכנים לימודיים הנמצאים בהלימה לתכנים הנלמדים.
שימו לב-
-      בתום יום הלימודים תלמידים מתבקשים ללכת לבתיהם ללא התמהמהות מיותרת. אין השגחה בחצר ולא במסדרונות בית הספר במהלך השיעורים לפיכך השהייה אסורה ומסוכנת.
-     ודאו שהילדים יודעים לאן ללכת בסוף יום הלימודים. במקרה של שינויים בסדרי החזרה הביתה, הורים מוזמנים לעדכן את המחנכות מבעוד מועד טלפונית או במכתב ברור. הודעות במהלך היום גורמות לבלבול של התלמידים, בפרט של הצעירים , ונגרמת לא אחת עגמת נפש רבה לתלמיד ולאנשי הצוות עקב הודעות של הרגע האחרון. נשמח לעזור. אנא שתפו את הצוות החינוכי.
- מצפים לראותכם ב"יום ההורה המעשיר" שיתקיים ביום שישי הקרוב. כל הכבוד להורים שהתנדבו להגיע ולהעשיר את ידיעותינו בתחום הידע האהוב עליהם. כה לחי!

  
בברכת שנת לימודים פוריה,
שירה בכר - מנהלת ביה"ס והצוות החינוכי


 

 חשון-כסלו תשעה נובמבר 2014

 
ראשון
שני
שלישי
רביעי
חמישי
שישי
שבת
לכל אדם יש ניגון מיוחד משלו שהנו תרומתו הייחודית למנגינת החיים….
 
1ח' בחשון
2ט' בחשון
בריאות השן


3י' בחשון
בריאות השן
 
מליאה- מדיטציה
4י"א' בחשון בריאות השן
ביקור פיקוח
כנס תקשוב
5 י"ב בחשון  
 
יום הזיכרון יצחק רבין
        
6י"ג' בחשון
בריאות השן
7י"ד בחשון
הורה מעשיר
8ט"ו בחשון
9
ט"ז בחשון
בריאות השן

10
י"ז בחשון
הפסקה פעילה ו'4 ערבות ומעורבות
11
י"ח בחשון
 
שבוע זה"ב
12
י"ט בחשון
13
כ' בחשון
הדרכה במתמטיקה ג'-ו'
מרוץ שדה בתי ספר
14
כ"א בחשון
בחירות למועצת התלמידים
15
כ"ב בחשון
16
כ"ג בחשון
17כ"ד בחשון
הצגה לשכבת ו' מגש הכסף
מליאה
18כ"ה בחשון
פעילות בספריה העירונית כיתות א'
19  כ"ו בחשוון
פעילות בספריה העירונית כיתות א'
20כ"ז בחשון

21
כ"ח בחשון
הדרכה בשפה א'
22
כ"ט בחשון
23א' בכסלו
הצגה א' אריה הספריה
הדרכת זה"ב ה'
24 ב' בכסלו   
הדרכת זה"ב ה'
הדרכת חשבון א', ב'
25' ב כסלו
הדרכת זה"ב ה'
26ד' בכסלו
הדרכת זה"ב ה'
27ה' בכסלו
יום הורים
הדרכה זה"ב ה'
28ו' בכסלו
טקס כ"ט בנובמבר
קלינאית תקשורת כיתות א'
 
איסוף בקבוקי זכוכית
29
ז' בכסלו
30 ח' בכסלו הצגה ב
הצגה ב'שולם לעולם
קלינאית תקשורת כיתות א'
 
 
 
 
 
 
 

 הודעות בית הספר

 
השתמש ב- SHIFT+ENTER כדי לפתוח את התפריט (חלון חדש).
  
  
גוף
  
אין פריטים להצגה בתצוגה זו של הרשימה "הודעות בית הספר".
 

 הודעות עירוניות

 
 

 לוח אירועים וחופשות

 
 
 
 

 ספרי לימוד וציוד לשנה הבאה

 
 

 שלום כיתה א' - תשע"ה

 
 

 חינוך חברתי

 


 

 "חושבים ירוק"

 
 
 

 בית ספר מנגן

 

 

 האחר הוא אני

 

 

 אתרי התוכן של ביה"ס

 
​