דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

בי"ס אוסישקין

:

רוטשילד 8 כ"ס , טלפון : 09-7653501 פקס : 09-7677651
בית
 

 נבחרת ביה"ס בריצה זכתה במקום שני

 

התמונה הקודמת השהה התמונה הבאה
 

 אגרת חודשית- ערבות ומעורבות חודש נובמבר 2014

 
הורים יקרים
           שלום רב,
בחודש זה נהנו תלמידינו ממגוון פעילויות חינוכיות מהנות ומעשירות. במסגרת סל תרבות יצאו הילדים להצגה באולם התרבות החדש וצפו בהצגות: "האריה הספרייה", "סוד הגן הנעלם", שולם לעולם", העולם על פי אלון" וכו'...כל הצגה הותאמה לשכבות הגיל השונות ולפני כל הצגה קיבלו הילדים הנחייה ולאחריה דיון בכיתה. ילדי שכבה א' ביקרו בספריה העירונית בפעילות חווייתית ואף קיבלו ספר במתנה. ילדי שכבה ד' יצאו למרכז המדע והאומנויות שבכפר סבא וילדי שכבות ב' וג' יצאו למוזיאון. חגיגה גדולה של אירועים במרחבי העיר השונים.
תלמידי שכבה ו' הכינו עבורנו הפסקות פעילות מהנות בהן יושם הערך החודשי  המוביל בכל חודש "ערבות ומעורבות" ו"שונות". ההפסקה התנהלה במגרש ביה"ס ביום שמשי שהתמלא בתחנות העוסקות בתכונות ובטעמים אם בתחנות ספורט או בתחנות יצירה מגוונות מאוד. תודה רבה למחנכות עופרה, רינה ודבי- וכל הכבוד לילדי כיתות ו'3, ו'4, ו'2 על בגרות ואחריות לתפארת. ועוד דבר חשוב בנוגע לאחריות ומנהיגות... מועצת התלמידים החדשה של בי"ס "אוסישקין" יצאה לדרך!! נאחל לנציגים הצלחה בתפקידם ולגלית אסרף, הצלחה בתפקידה החדש כרכזת החינוך החברתי ומובילת המועצה!!
שני טקסים הועברו החודש במעגל הטקסים הלאומי. איילה המחנכת והמורה ספי יחד עם ילדי כיתה ה'2 הכינו טקס מרשים לזכרו של יצחק רבין ז"ל בו שמו דגש על ערכי הדמוקרטיה, הרצח וההלם הלאומי בעקבותיו וערך הסובלנות. בהמחזה ובריקוד מותאם העבירו את המסרים הבולטים. מקהלת ביה"ס, בניצוחה של אירינה פרוג, המורה למוסיקה של ביה"ס שרה שירה מרגשת ונוגעת ללב על דמות האיש ופועלו. המורה למוסיקה גילי שי יחד עם תלמידותיה ניגנו קטע מרגש בחליל צד ובליווי גיטרה. כל הכבוד על העושר והמגוון בכישרונות ילדינו. תלמידי ד'2 והמחנכת מיכל הכינו את טקס כט' בנובמבר בצורה אותנטית שגרם לכולנו להרגיש שותפים בהכרזת האו"ם על הקמת מדינת ישראל. הילדים הביעו זאת בקטעי תאטרון, ריקודי הורה ושירה. את הטקס חתם ריקוד רונדו כשהילדים נושאים את דגלי המדינה. תודה רבה לכל המורות שהכינו את הטקסים וטרחו בחשיבה ובכתיבה של הטקסטים, בשיר ובזמר, בבימוי ובהפקה.
תלמידים המצטיינים בנועם הליכותיהם באים לפגישה מתוקה עם מנהלת ביה"ס ועם ילדים נוספים שנבחרו ע"י מחנכות הכיתות. הפגישה נעשית סביב שולחן עגול בה מספרים הילדים מדוע הם נבחרו למצטייני השבוע. הילדים נבחרים ומועצמים על התנהגות מכבדת, עזרה לזולת ודרך ארץ ו גם מקבלים תעודה ערכית ו...משהו מתוק. בכל שבוע אנו מפרסמים את שמותיהם ותמונתם של המצטיינים על גבי המסך שבכניסה לביה"ס. הילדים חזרו הביתה מלאי מוטיבציה וחיזוק....
 
יום ההורה המעשיר- גם השנה אתם ההורים התנדבתם להעשיר את תלמידינו בתחביב, במקצוע או בנושא האהוב עליכם. הילדים חוו למידה מגוונת ומשמעותית והעשירו את הידע הכללי שלהם בתחומים כמו: רפואה, כימיה, ארכיאולוגיה, ביולוגיה, יוגה, משחקי מחשב, אפיית חלות ועוד...תודה רבה לכל ההורים המתנדבים שתרמו לנו מעושרם הפנימי ובכך גם שימשו דוגמה לשותפות ולנתינה בקהיליית ביה"ס. יישר כוח!!
למידה משמעותית - בשכבה א' הילדים למדו לכתוב והכתיבה ממלאת ספרונים קטנים שממלאים את לבנו. ספרונים  של גמל מכיוון שלמדו את ההברה ג, ספרונים של דג, ספרונים של צב. במדעים הכינו את "אלבום החושים שלי", "עציץ פרחים" - ספרונים בשפה של דו שיח בין הפרח בעציץ לבין הפרחים בגינה. בשכבה ב'- למדו הילדים בשיעורי תורה את ימי הבריאה ופיסלו בפלסטלינה את הזוגות לתיבת נוח. בשכבה ג'- בעקבות ספר האיכות "העדי של עדי" התחקו הילדים אחר הקשר הבין דורי במשפחתם והביאו חפץ מתגלגל במשפחה או תמונה של סבא/ סבתא. שכבה ה' קיבלו שיעורי זה"ב לקראת תפקידם בשנה הבאה, ובמשך שבוע למדו כללי זהירות, משמרות בדרכים, תיאוריה והתנסות מעשית. בשכבה ו' עוסקים הילדים בעבודות חקר בנושא דמויות מופת בציונות ובחברה הישראלית. הילדים חוקרים את הדמות ופועלה וכותבים  עבודת חקר אישית, אותה יציגו בתוצר אישי מעוצב.
החודש נערכו ישיבות פדגוגיות הכוללות את מחנכת הכיתה, היועצת ומנהלת ביה"ס אשר דנו בהישגים הלימודיים בכל המקצועות, בתלמידאות ובהיבטים הרגשיים והחברתיים. לאחר הישיבות נערך יום ההורים בו קיבלתם תמונת מצב של ילדכם כפי שהועלתה בישיבה הפדגוגית. במהלך יום ההורים תלמידי שכבה ו' מכרו תופינים וממתקים כדי לממן פעילות שכבתית לסוף השנה. כל הכבוד להורים שהתנדבו ולתלמידי שכבה ו' על דבקות במטרה והצלחה יפה במכירות!!
וגם על בריאות תלמידינו לא פוסחים... כל ילדי ביה"ס קיבלו הדרכה ומניעה לבריאות השן ע"י שיננית, ובדיקות שיניים ע"י רופא. כמו כן ילדי שכבה א' נבדקו ע"י קלינאית תקשורת בדיקות שמיעה, וילדי שכבות א' ב' קיבלו חיסונים ע"י האחות.
ונאחל לסיום שהחורף השנה יהיה גשום בגשמי ברכה, אך... בריא לכולנו!!
 
בברכת עשייה פורייה,
שירה בכר
והצוות החינוכי
 
 
"כל אחד הוא אור קטן, וכולנו אור איתן"!!
 

 לוח חודש

 
כסלו - טבת ה'תשע"ה
דצמבר 2014
 
 
ראשון
שני
שלישי
רביעי
חמישי
שישי
שבת

ניהול קונפליקטים
1 ט' כסלו
הפסקה פעילה- ו'2
 
2 י' כסלו

 
3יא' כסלו
מרכז מדע- ד'2
הצגה- שכבה ב'
4 יב' כסלו


5יג' כסלו

 
יד' כסלו6

 
7טו' כסלו
מרכז מדע- שכבה ד'
מוזיאון- שכבה ג'
 
8  טז' כסלו
הצגה שכבה ג'- סוד הגן הנעלם
9מוזיאון- שכבה ג'
טיול שכבה ה'- בית גוברין

 
10 יח' כסלו
מוזיאון- שכבה ג'
מרכז מדע- ג' ד'
גלריה- שכבה א'

 
11יט כסלו

 
12 כ' כסלו
טקס לזכרה של פרחיה- שכבות ה' ו'
13כא' כסלו

 
14 כב' כסלו
 
 
15 כג' כסלו

 
16
כ"ד בכסלו
נר ראשון
             
17כד' כסלו
חנוכה
 כה' כסלו18
חנוכה
19 כו' כסלו
 
20כז' כסלו

 
21כח' כסלו
 
22כט' כסלו
 
23 א' בטבת
 
24ב' טבת
חנוכה
 
חוזרים ללימודים
25ג' טבת

 
26ד' טבת

 
27ה'טבת

 
28ו' טבת
29ז' טבת

 
30ח' טבת
מבחן מיפוי בשפה
 ט' טבת31          
 
 
 
 
 
 
 
"אָנוּ נוֹשְׂאִים לַפִּידִים בְּלֵילוֹת אֲפֵלִים. זוֹרְחִים הַשְּׁבִילִים מִתַּחַת רַגְלֵינוּ 
וּמִי אֲשֶׁר לֵב לוֹ הַצָּמֵא לָאוֹר - יִשָּׂא אֶת עֵינָיו וְלִבּוֹ אֵלֵינוּ לָאוֹר וְיָבוֹא!" (אהרון זאב) 
 
 
 

 הודעות בית הספר

 
השתמש ב- SHIFT+ENTER כדי לפתוח את התפריט (חלון חדש).
  
  
גוף
  
אין פריטים להצגה בתצוגה זו של הרשימה "הודעות בית הספר".
 

 הודעות עירוניות

 
 

 לוח אירועים וחופשות

 
 
 
 

 ספרי לימוד וציוד לשנה הבאה

 
 

 שלום כיתה א' - תשע"ה

 
 

 חינוך חברתי

 


 

 "חושבים ירוק"

 
 
 

 בית ספר מנגן

 

 

 האחר הוא אני

 

 

 אתרי התוכן של ביה"ס

 
​